O kapele

download tiktok live studio

 

Kapela Green Day Revival vznikla v roce 2014 v obsazení: Jakub Odvárka (basová kytara), Jan Pospíšil (zpěv a bicí), Petr Pospíšil (vokály a kytara) a Jan Langfelner (kytara a vokály). První koncert kapela odehrála na Zahradní slavnosti na Chotěborkách, na kterou za pouhé dva týdny nazkoušela repertoár o patnácti skladbách. Po této akci začala kapela aktivně zkoušet a do konce roku 2014 odehrála ještě dva koncerty.

V roce 2015 se kapela začala rozjíždět stále dál. V tomto roce odehrála dalších 14 koncertů. Repertoár kapely se rozšířil o dalších pár skladeb. Dohromady jich bylo více jak 40.

V roce 2016 se kapela rozjela ještě více. Velkým úspěchem byla výhra na Polském festivalu v Kamenné Hoře. Také začali vznikat první vlastní skladby, které složil Jan Pospíšil, a to Hvězdy a Sny. Tyto skladby se ale zatím na koncertech nehrály. Tento rok kapela odehrála 23 koncertů.

Rok 2017 byl nejúspěšnější na počet odehraných akcí, kterých bylo úžasných 40. Do repertoáru se již zapojily i vlastní skladby pod názvem kapely The Last Revolution (Je to dál, Hvězdy, Sny, Dokud ti síly nedojdou a další), které se již hrály i na koncertech. V tomto roce s kapelou odehrál i několik koncertů i bubeník Filip Petira, který se s kapelou zúčastnil i Pražské soutěže kapel. Kapela také začala aktivně shánět nového člena kvůli plánovanému odchodu Jana Langfelnera. V létě tohoto roku se také pracovalo na nahrávání studiového alba pod názvem „Ještě to nevzdávej“. Nahrávání proběhlo ve studiu v Úpici. V listopadu tohoto roku našla také kapela nového bubeníka Lukáše Pražáka. Nynější obsazení bylo Jan Pospíšil (kytara a zpěv), Jakub Odvárka (basová kytara), Petr Pospíšil (kytara a vokály) a Lukáš Pražák (bicí).

V roce 2018 vyšlo album „Ještě to nevzdávej“, a píseň Zdá se mi z tohoto alba, začala ihned obsazovat první příčky v poslouchanosti na profilu BandZone.  Kapela také opět změnila své obsazení. Jan Pospíšil se vrátil za bicí soupravu. Doprovodnou kytaru dostal na starosti nový člen kapely, Jakub Andrejs. Do budoucnosti bude tvorba kapely směřovat více k vlastní tvorbě.

Share: